MEET THE TEAM

Poniżej  sylwetki zawodowe fizjoterapeutów z którymi współpracuję:

 

Dr med. Alicja Fąfara - absolwentka Fizjoterapii na Wydziale Ochrony Zdrowia Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w roku 2005. Przewód doktorski z obroną pracy doktorskiej w roku 2011. Aktualnie fizjoterapeuta w Oddziale Neurochiurugii oraz w Oddziale Ortopedyczno - Urazowym z Centrum Leczenia Artrogrypozy, Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie. Fizjoterapeuta w Centrum Medycznym Orthicus. Pracownik naukowo dydaktyczny w Instytucie Fizjoterapii, Wydział Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. 

Spektra kompetencji (zainteresowań) zawodowych: rehabilitacja w schorzeniach stawu kolanowego, stawu rzepkowo udowego, stawu biodrowego, stawu skokowego, stawu łokciowego. Rehabilitacja w urazach tkanek miękkich narządu ruchu. Rehabilitacja schorzeń neuroortopedycznych metodą NDT Bobath. Rehabilitacja neurologiczna dzieci po urazach ośrodkowego układu nerwowego, po leczeniu chirurgicznym nowotworów ośrodkowego układu nerwowego.

Prywatnie: pasjonatka kolarstwa górskiego i zimowej ekstremalnej turysyki górskiej.

dr Alicja Fąfara

 

 

Mgr Jacek Pilch - absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, kierunek Fizjoterapia w roku 2002. W latach 2005 - 2008 fizjoterapeuta w Oddziale Urazowo Ortopedycznym Szpitala Miejskiego im. G. Narutowicza w Krakowie. W latach 2008 - 2011 fizjoterapeuta w Krakowskim Centrum Rehabilitacji. W latach 2011 - 2016 fizjoterapeuta w Szpitalu św. Rafała w Krakowie. Aktualnie fizjoterapeuta w Centrum Medycznym Orthicus oraz w gabinecie rehabilitacji Panaceum.

Spektra kompetencji (zainteresowań) zawodowych: rehabilitacja w schorzeniach stawu kolanowego, stawu rzepkowo udowego, stawu ramiennego, stawu biodrowego, stawu skokowego, stawu łokciowego. Rehabilitacja w urazach tkanek miękkich narządu ruchu. Rehabilitacja schorzeń kręgosłupa.

 

 

Mgr Kinga Żmijewska - Absolwentka Fizjoterapii na Wydziale Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalizuje się przede wszystkim w rehabilitacji ortopedycznej i sportowej. W pracy z pacjentami wykorzystuje m.in. techniki terapii manualnej, nowoczesne metody diagnozowania i terapii tkanek miękkich, manipulacje powięzi, techniki mięśniowe czy masaż głęboki. Swoją wiedzę i umiejętności stale pogłębia biorąc udział w licznych szkoleniach i warsztatach, także jako wykładowca. W trakcie studiów doktoranckich z zakresu niestabilności stawu rzepkowo-udowego.

Spektra kompetencji (zainteresowań) zawodowych: rehabilitacja w schorzeniach stawu kolanowego, stawu rzepkowo udowego, stawu biodrowego, stawu skokowego, stawu łokciowego. Rehabilitacja w urazach tkanek miękkich narządu ruchu. Rehabilitacja schorzeń neuroortopedycznych, rehabilitacja neurologiczna dzieci po urazach ośrodkowego układu nerwowego, po leczeniu chirurgicznym nowotworów ośrodkowego układu nerwowego. Prowadzi treningi indywidualne oparte o zasady treningu funkcjonalnego.

Prywatnie: interesuje się sportem.  Pasjonatka zdrowego stylu życia, dużą wagę przywiązuje do zdrowej diety oraz aktywności fizycznej.

ZAPRASZAM DO GABINETU UL. TURNIEJOWA 73, 30-619 KRAKÓW